Z CYKLU: POZNAJMY SIĘ :-)

 

 

Jaki jest Twój styl?

W mojej fotografii łączę dwa podejścia. Z jednej strony zdjęcia są REPORTERSKIE – obserwuję, zauważam, łapię momenty i emocje. Z drugiej, staram się, żeby było też GLAMOUR – w portretach dbam o szczegół, o scenerię, o to, żebyście nie mieli dziwacznie ułożonych włosów czy nienaturalnie powyginanych rąk – ma być pięknie! :-)
Nie lubię przesady, nadmiernych ustawianek i zamierania w pozach na 5 minut – pokieruję Wami, podpowiem, ale nie zamienię w nieruchome figury woskowe ;-)

 

Czy pracujesz sama czy z kimś?

Część ślubów fotografujemy wspólnie z moim mężem Krzyśkiem, który przez wiele lat był zawodowym fotoreporterem w prasie. To od Was zależy, czy decydujecie się na nasze duo, czy samą mnie :-)

 

Czy fotografujesz poza Warszawą?

Tak, mogę dojechać praktycznie w każde miejsce Polski. Bardzo też lubię sesje/śluby za granicą. Jeśli uroczystość jest daleko od Warszawy, a przygotowania zaczynają się rano, przyjeżdżam na miejsce dzień wcześniej.

 

Czy dostaniemy zdjęcia w kolorze czy czarno-biel?

Dostaniecie zdjęcia zarówno kolorowe, jak i czarno-białe. Zazwyczaj zdjęć kolorowych jest więcej z przygotowań/ślubu, a czarno-białe w większej ilości pojawiają się podczas wesela. Nie ma jednak reguły – zawsze dostosowuję to po prostu do tego, co będzie dobrze wyglądało.

 

Czy podpisujemy umowę?

Tak. Prześlę Wam umowę, w której określimy wszystkie szczegóły naszej współpracy oraz niezbędne informacje. Przy jej podpisaniu pobieram opłatę rezerwacyjną. Jej wpłata jest potwierdzeniem rezerwacji terminu. Reszta wynagrodzenia jest oczywiście później o nią pomniejszona.

 

Czy spotkamy się przed ślubem?

Bardzo Was do tego zachęcam! To naprawdę ważne, żebyśmy się choć trochę poznali :-) Jeśli mieszkamy w innych miastach, fajnym rozwiązaniem będzie Skype.

 

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Lubię fotografować pary – zarówno podczas ich ślubu, jak i sesji narzeczeńskich. Robienie takich zdjęć jest jedyne w swoim rodzaju – przez obiektyw patrzę na prawdziwe, piękne emocje i uczucia miedzy dwojgiem ludzi. Nie ma tego ani w fotografii reklamowej, ani prasowej. Za każdy razem jest to dla mnie zarówno wyzwanie, żeby dobrze pokazać to, co jest między Wami, a także niesamowita radość, że jestem tego świadkiem. Szczęście innych udziela się na około i sprawia, że ja także czuję się szczęśliwa :-) Dziękuję Wam za to!

 

Jakie są Twoje ulubione momenty ślubu lub wesela?

Jest ich cała masa :-) Lubię podekscytowanie podczas przygotowań; lubię moment, kiedy Para Młoda widzi się tego dnia po raz pierwszy; lubię emocje pojawiające się przy przysiędze, a także potem setki smaczków podczas wesela – zarówno między Parą Młodą, jak i między gośćmi. Dzień ślubu jest naprawdę pełen pięknych momentów, na które poluję, żeby je uchwycić :-)

 

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Fotografuję na pełnej klatce Nikona (dwa aparaty) oraz topowych obiektywach Sigma Art i Nikkor.

 

Jak dobrze wybrać fotografa ślubnego i czy jesteś nim ty?

Przy wyborze bardzo ważne jest przede wszystkim, żeby podobał się Wam styl zdjęć danego fotografa – każda osoba ma inny i jeśli np. lubicie czarno-białe klimatyczne zdjęcia, ciężko oczekiwać, że dostarczy je Wam fotograf, który w swoim portfolio ma same intensywnie kolorowe :-) Ważne jest także, żebyście czuli się w jego towarzystwie swobodnie. W dniu ślubu będzie wystarczająco dużo innych emocji – nie trzeba dokładać do tego jeszcze niezręczności z fotografem ;-) No i oczywiście honorarium fotografa musi zmieścić się w Waszym budżecie :-)
Jeśli wszystkie te trzy rzeczy znajdziecie u mnie, myślę, że będziemy dobrym połączeniem :-)

 

 

Jeśli na jakieś pytanie nie znaleźliście tutaj odpowiedzi – napiszcie do mnie lub zadzwońcie.

Do usłyszenia :-)!

gosia (at) pacula.pl

+48 666 321 667

 

 

fotografia ślubna, fotografia par, sesja narzeczeńska, fotograf warszawa, zdjęcia ślubne, fotografia portretowa, sesja zdjęciowa, sesja plenerowa, slow wedding, wesele rustykalne, wesele boho, naturalne zdjęcia ślubne, reportaż ślubny, reportaż ślubny warszawa, destination wedding, zagraniczna sesja ślubna, plener ślubny